Obserwowanie dorastania Twojego dziecka to prawdziwa przyjemność. Zanim się zorientujesz, nadejdzie czas świętowania pierwszych urodzin swojego chłopca lub dziewczynki! Czy to nie wspaniałe uczucie?

Ale jak wybrać odpowiednie zabawki dla rocznych chłopców bądź dziewczynek?

Pamiętaj, że zabawki nie powinny być tylko źródłem zabawy i rozrywki. Powinny także być edukacyjne i pomagać w rozwoju różnych umiejętności dzieci. Czy to chodzik dla dziecka, konik na biegunach, domek z kształtami lub numerami, zabawka do ciągnięcia lub pchania, wózek – wszystkie zabawki dla rocznych chłopców powinny służyć jakiemuś celowi, który pomoże mu rozwinąć niektóre zestawy umiejętności. Nasze rynki są zalewane zabawkami we wszystkich kolorach i wzorach. Możemy kupić ręcznie robione zabawki, a także zabawki z linii montażowej. Kiedy myślimy o pomysłach na prezent dla 1-letniego chłopca bądź dziewczynki, gubimy się w licznych możliwościach, które widzimy. Bardzo często wybieramy coś, co wpadnie nam w oko. Kupujemy zabawkę bez zbytniego myślenia. Jednak, szczerze mówiąc, pomysły na prezenty dla 1-letniego chłopca bądź dziewczynki nie są dziecinnie proste. Musisz wziąć pod uwagę jego/jej gust, umiejętności, które chcesz, aby rozwinął/rozwinęła i czy jest to dla niego/niej bezpieczne. Jeśli planujesz kupić zabawki, przemyśl to na samym początku.

Oto kilka pomysłów, które możesz wziąć pod uwagę kupując prezent dla 1-rocznego dziecka:

– drewniana dżdżownica do ciągnięcia

– samochodzik w stylu retro

– układanka z kilku elementów

– gra memory drewniana

– gryzak silikonowy

– puzzle sensoryczne

– pluszowa przytulanka

– pociąg drewniany

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie zabawek dla rocznego dziecka?

Przede wszystkim na prostotę i bezpieczeństwo. Zabawki dla tak młodego dzieciaka nie mogą być zbyt skomplikowane. Powinny być lekkie, przyjemne i angażujące. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, powinniśmy wziąć pod uwagę głównie materiał ich wykonania. Idealnie sprawdzają się zabawki wykonane z drewna.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem: sklep z zabawkami lalabu.pl